NÁVODY
základy světa
sídlo frakce
jak se stát císařem
základní ukazatele postavy, smrt
armáda, bitvy
soudy
politika
oblékání
lov zvěře
pěstování plodin
objevování a obchod
chov zvířat
hra kostky
hra vrhcáby
stavby
houbaření
sňatky a děti
jízda na koni
rybaření
reputace

ZDRAVÍ A SMRT
Zdraví je hlavním ukazatelem postavy. Pokud klesne na nulu nebo do záporné hodnoty, postava umírá. Při smrti mizí i celý adresář postavy.

Zdraví se postupně obnovuje, pokud je majitel postavy přihlášen online.
Majitel frakce si po smrti postavy může vybrat, která postava z frakce mrtvou postavu nahradí. Pokud nemáš žádnou žijící postavu starší 16 let která není ve vězení, můžeš si zakoupit nového člena tvé frakce. Postava si poškozuje zdraví při bitvách, lovech zvěře, kácení dřeva nebo důlní činosti.


PENÍZE
Hlavní používanou měnou pro veškeré platby v Římské říši jsou Denáry. Některé speciální služby a funkce lze aktivovat pomocí Zlaťáků (Aureus). Peníze se vydělávají spoustou možností - od obchodu, výrobu až po nelegální činnost jako jsou vraždy, podplácení a krádeže. Penězi se dají také podplácet všichni obyvatelé (plebejci, otroci, patriciové, stráže, elitní garda atd...). V případě úmrtí postavy přicházíš o peníze které měla u sebe postava. Doporučujeme proto veškerou hotovost shromažďovat v sídle frakce, nebo v sídelním městě. Tam ti peníze nemůže nikdo sebrat.návod / historie / slavné bitvy / divy světa / císaři