NÁVODY
základy světa
sídlo frakce
jak se stát císařem
základní ukazatele postavy, smrt
armáda, bitvy
soudy
politika
oblékání
lov zvěře
pěstování plodin
objevování a obchod
chov zvířat
hra kostky
hra vrhcáby
stavby
houbaření
sňatky a děti
jízda na koni
rybaření
reputacePĚSTOVÁNÍ PLODIN

Pěstování plodin je poměrně jednoduchou možností přivýdělku. Lze pěstovat pouze plodiny, které rostou v dané oblasti (tj. nelze pěstovat např. olivy v Británii atd...).

Plodiny můžeš pěstovat buď na polích, nebo je jednoduše kdekoli zasadit.

Každá rostlina má dané období zasazení a období sklizně. Pole nebo plodinu lze zasadit pouze v období zasazení.

PĚSTOVÁNÍ VOLNĚ SAZENÝCH PLODIN
Plodinu nebo strom zasadíš tak, že položíš jeden kus požadované plodiny z tvého adresáře na zem v období kdy lze plodinu zasadit. Volně zasazené plodiny a stromy můžeš zasadit kdekoli. Sklízet může beztrestně jakýkoli obyvatel kterékoliv frakce.


PĚSTOVÁNÍ NA POLI
K založení pole potřebuješ rýč a jeden kus plodiny kterou chceš pěstovat. Plodiny lze koupit na tržnici, nebo je utrhnout kdekoli v přírodě - všechny plodiny rostou také tzv. na divoko.

1 pole má požadavek na 2 zaměstnance v oblasti, pokud tam nejsou tedy obytné stavby, musíš je postavit. V opačném případě na poli není v období sklizně úroda.

Pole můžeš sklidit pouze v období sklizně, pokud prošvihneš termín, sklizeň shnije. V případě že ti někdo ukradně úrodu z tvého pole, jsi na tento čin upozorněn. Pachatel se dopustil trestného činu krádeže, je po něm vyhlášeno pátraní a může být zatčen stráží. Trestem je vězení, nebo poprava (viz soudy). Zároveň ho ale mohou dopadnout a zabít kdykoli lovci odměn, nebo ty. Toto zabití není považováno za trestný čin, navíc je ti vyplacena odměna.


návod / historie / slavné bitvy / divy světa / císaři