NÁVODY
základy světa
sídlo frakce
jak se stát císařem
základní ukazatele postavy, smrt
armáda, bitvy
soudy
politika
oblékání
lov zvěře
pěstování plodin
objevování a obchod
chov zvířat
hra kostky
hra vrhcáby
stavby
houbaření
sňatky a děti
jízda na koni
rybaření
reputaceREPUTACE
Veškeré tvoje chování ve světe má vliv na postoj všech stran k tvojí frakci. Toto je vyjádřeno tvojí reputací, která může být od -100% (negativní) až po +100% (pozitivní). Jak už to v normálním životě bývá, pokud se chceš někomu zavděčit, někomu naopak ublížíš. Je jen na tobě jaké budeš dělat rozhodnutí.

ZVYŠOVÁNÍ REPUTACE
Reputaci si zvyšuješ plněním úkolů ve městech. Úkoly najdeš po vstupu do města u názvu města v pravo, nebo klikni na ikonku úkoly u tvojí frakce, ukážou se ti všechny dostupné úkoly všech tvých postav. Po splnění úkolu se ti zvýší reputace ve městě, provincii a státu kde plníš úkol.

TYPY REPUTACE

1) tvoje reputace v ostatních kmenech, státech a říších.
Mění se pokud uděláš dobrý nebo špatný skutek na území státu, případně při jednání se státem. Při reputaci -100% tě veškeré jednotky státu začnou napadat, pokud potkají člena tvojí frakce. Zlepšit reputaci můžeš opět stejným způsobem - plněním úkolů, obchodů, misí a kontraktů na území státu nebo pro stát u kterého chceš zlepšit reputaci. Vyjímkou je pouze Římská říše a Parthská říše, kde se ti reputace každý následující měsíc sama vylepšuje o 1% až na 0% (neutrální).

2) tvoje reputace ve městech
Každé město které objevíš na mapě má vůči tobě vztah - v každém máš svojí reputaci. Při reputaci -100% tě veškeré jednotky města začnou napadat, pokud potkají člena tvojí frakce. Pokud chceš obchodovat na městské tržnici, v případě negativní reputace dostáváš méně za svoje zboží a naopak nakupuješ dráže. Nevýhodnost je podle % negativní reputace, tj. např. při -100% máš ve městě vše o 100% dražší. Zlepšit reputaci můžeš plněním úkolů, obchodů, misí a kontraktů pro město. Tvoje reputace může mít vliv na výhodnost úkolů, obchodů, misí a kontraktů, které lze ve městě dohodnout.návod / historie / slavné bitvy / divy světa / císaři