NÁVODY
základy světa
sídlo frakce
jak se stát císařem
základní ukazatele postavy, smrt
armáda, bitvy
soudy
politika
oblékání
lov zvěře
pěstování plodin
objevování a obchod
chov zvířat
hra kostky
hra vrhcáby
stavby
houbaření
sňatky a děti
jízda na koni
rybaření
reputaceOBJEVOVÁNÍ A OBCHOD
Při startu hry vidíš na mapě pouze hlavní města provincií. Svět ale obsahuje několik stovek měst, objevů a tajných míst.

Pokud cestuješ sám a nenajímáš si cestovní karavany, tyto města a místa objevuješ. Za objev obdržíš finanční odměnu a také získáš přehled o cenách nákupu a prodeje surovin. Tyto údaje pak můžeš využít pro obchodování mezi městy kdy levně nakupuješ a draze prodáváš.

Před cestováním si nejprve zakup koně, zrychlíš svůj pohyb po mapě. Měl bys mít také zbraně a pokud máš dostatek peněz tak si vezmi i vojenský doprovod. Pokud nejsi dostatečně ozbrojen, vyhýbej se agresivním divokým zvířatům které tě budou napadat, v opačném případě tě to bude stát život.

Pro obchodování doporučujeme nakoupit speciální postavu: obchodník. Tato postava má výrazně větší kapacitu adresáře. Doporučujeme ti také na přesuny po moři najmout cestovní karavanu - v moři není co objevovat.

Při obchodování nejprve zvyš na maximum svojí reputaci ve městěch ve kterých chceš obchodovat, získáš přístup k lepším cenám.

Ceny zboží z objevencých měst najdeš v menu frakce - obchodování, případně u každého zboží v encyklopedii.

návod / historie / slavné bitvy / divy světa / císaři