NÁVODY
základy světa
sídlo frakce
jak se stát císařem
základní ukazatele postavy, smrt
armáda, bitvy
soudy
politika
oblékání
lov zvěře
pěstování plodin
objevování a obchod
chov zvířat
hra kostky
hra vrhcáby
stavby
houbaření
sňatky a děti
jízda na koni
rybaření
reputaceLOV ZVĚŘE
Pro lov zvěře doporučujeme nakoupit zbraně, hodí se brnění a štíty - vše ti zvýší sílu. Můžeš také chodit lovit s ostatními spojenci se kterými máš alianci. Lovit můžeš několika způsoby - buď lov na maso, chycení zvěře, nebo lov na kůži/peří. Na chycení zvířete potřebuješ klec, provazy, případně jiné nástroje dle typu zvířete které lovíš. Pokud zvítězíš a lovíš na maso / kůži, objeví se po vítězství v tvém adresáři. Pokud zvíře chytáš objeví se ve tvém adresáři chycené zvíře.

Lov zvěře probíhá podobně jako bitva, počítá se tedy celková síla všech tvých jednotek a jednotek tvých spojenců v oblasti.

Zvířata se dělí na tři typy podle druhu zvěře - první typ před tebou utíká a vyhýbá se souboji, druhý tě prakticky ignoruje a třetí jsou predátoři kteří pokud tě vidí v oblasti, tak tě aktivně napadají a pronásledují. Nedoporučujeme ti tedy se jen tak toulat neozbrojený divočinou, mohlo by tě to stát život.

Pokud chytíš jakékoli zvíře, při opětovném puštění je částečně ochočené. Nenapadá tě a lze ho lehce opětovně sebrat. Toto zvíře ale nevydrží dlouho na místě, po určité době ti uteče. Zvířata reagují i na sebe vzájemně. Pokud vypustíš např. vlka mezi slepice, tento vlk je napadne a postupně sežere.

Predátoři reagují i na lidi. Pokud např. vypusíš predátora ve vesnici, bude napadat a požírat obyvatele. Tento čin je ale protizákonný a hrozí ti až trest smrti za vraždu, případně za opakovanou vraždu. Po činu je na tebe vyhlášena odměna pro lovce odměn a pátrání.

návod / historie / slavné bitvy / divy světa / císaři